Sedmdesátky

Výstava s vernisáží s názvem “Sedmdesátky” měla za cíl návštěvníkům přiblížit život na Ašsku během 70. let 20. století. Vernisáž proběhla 2. května 2024 v prostorách Muzea Ašska v tzv. “Hasičárně”. Výstava poté trvala do 26. června 2024.

Paní Kočišová z Ašského muzea nejprve návštěvníky vernisáže provedla nejdůležitějšími událostmi 70. let v Ašském výběžku. Mezi nimi byli například stavby přádelny, přehrady, bazénu a kurtů. Dále jsme se také dozvěděli o problémech s vodou, které Ašsko trápilo až do 80. let.

Poté se už pozornost přenesla na samotnou výstavu. Ta se skládala z dobových předmětů a fotografií, které kromě Ašského muzea a chebského Retromusea poskytli i soukromé osoby. Dobové videozáběry ze svého archivu poskytla i Česká televize. Na pěkně graficky zpracovaných panelech bylo možné shlédnout dobové fotky z průvodu i například citace z dobových novin.

Z vystavených dobových předmětů zmíním například hračky, časopisy a denní tisk, obaly od spotřebního zboží nebo malou ukázku dobovéo obývacího pokoje.

Reference:

Zdroj plakátu: Muzeum Aš (via Facebook Muzeum Aš)