Ašské trhy

Ašské trhy, zpětně První Ašské trhy. Právě tyto trhy na Poštovním náměstí odstartovali novou etapu prodejních stánků v Aši. V minulosti již mnohokráte zkoušené se povedlo maximálně jednou a žádná tradice z toho nikdy nebyla. Až tentokrát to vyšlo. Protože tento článek píšu (hodně) zpětně, můžu to potvrdit. Sice se bude měnit místo, ale minimálně rok tento zvyk v Aši přežije.

Iniciátorem těchto Ašských trhů se stal pan Tomáš Rudolf, ašský podnikatel. Připravit tento projekt, najít prodejce a nadchnout pro něco Ašáky je riskantní podnik. Ale vyšlo to.  “První” ašské trhy se konaly na Poštovním náměstí 16. dubna 2022. Prodávalo se jídlo, pití, výrobky, obrazy, dekorace. K poslechu hrála nějaká ta živá hudba a pod střechou tržnice proběhla malá retro výstava paní Anny Šochové.

Jak jsem už napsal, vyšlo to. Troufnu si říct, že v teto krásný den akci navštívilo stovky Ašáků. Pořídil jsem obrázek zaniklé vyhlídky na Skřivánčím vrchu od paní Blaženkové, dobroty od pana Čopáka z Podhradí, kafe a pivo ze Sokolova a spokojeně si to namířil domů.

Plakát: Infocentrum Aš